Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

IN TIME

Něco o PVC a vinylu

Něco o PVC a vinylu

•  Světlá nebo tmavá ? Barva a struktura podlahy mají velký vliv na to, jak pocitově působí. Světlé odstíny odrážejí světlo a poskytují místnosti otevřený a prostorný charakter, naproti tmavým odstínům které světlo pohlcují a kontrast s ostatními barvami působí kompaktním dojmem. Obecně platí, že světlé odstíny působí opticky chladněji,než tmavší.

• Pokládka napříč, nebo podélně ? Směr dekoru má rozhodující vliv na to, jak bude místnost působit. Napříč položený dekor místnost opticky rozšíří, naopak podélně položený dekor místnost prodlouží. Dalším detailem je pokládka proti oknu, kde denní světlo zvýrazní případnou reliéfní kresbu na krytině.

• Jakou zvolit šíři ? Běžně dostupné šíře povlakových krytin se dodávají v šířích 2 ,3, 4 a 5m. Použitím širších rolí než je místnost je po technické stránce a estetické stránce výhodnější. V případě, že je nutné použít více pásu vedle sebe, musíme dbát na stejný směr pokládky. Nedoporučuje se používat kombinaci různých šířek pásu např. 2m+3m z důvodu možné barevné odchylky.

• Čím silnější, tím lepší ? Není pravidlo, že čím silnější tím lepší a odolnější. Hlavním a důležitým faktorem pro odolnost je síla nášlapné vrstvy, nikoli celková tloušťka. Vyšší tloušťka nikdy nepomůže přenést a zakrýt nerovnosti v podkladu.

• Jaký podklad ? Povrch podkladu musí být před pokládkou pevný, suchý, rovný a hladký. Případné nerovnosti a defekty v podkladu je doporučeno řešit vhodnou nivelační stěrkou. Nikdy neinstalujte pod krytinu elastickou izolační podložku, nebo kartón. Také není vhodné pokládat na OSB desky, kde může časem dojít k prokreslení dřevěných štěpek. Takový podklad doporučujeme přešpachtlovat vhodným tmelem např. Schonox DS a následně provést přebroušení.

• Pokládka volně, nebo lepit ? Výrobci doporučuji všechny krytiny v pásech lepit, popřípadě fixovat lepidly. Na zvlněnou podlahovinu, která není lepená nebo fixovaná, není možné uplatňovat reklamaci.

• Pokládka na podlahové topení ? Vinylové podlahoviny mají nízký tepelný odpor, který nemá prakticky žádný vliv na výkon topení. Pokládka na teplovodní podlahové topení je možná pouze celoplošným lepením. Podlaha při pokládce by měla mít 18-22 °C a následná teplota topení nesmí v podlaze přesáhnout 28°C. Doporučujeme před pokládkou podlahovinu aklimatizovat v místě pokládky.

• Objednat odbornou montáž ? Podlahářské práce je rozumné svěřit zkušeným odborníkům, kteří nejenže mají praktické zkušenosti, ale dokážou zhodnotit a vyřešit mnoho dalších věcí spojené s instalací. Poškození neodbornou montáži Vám mohou vzniknout těžko opravitelné defekty.

• Jak udržovat a čistit ? Povrch krytin je už z výroby opatřen polyuretanovou vrstvou, která zvyšuje odolnost a snižuje nároky na údržbu. Tyto krytiny je velice snadné udržovat čisté zametáním, vysáváním nebo stíráním pomoci mopu. Na běžné čištění doporučujeme používat prostředky vhodné k údržbě PVC a vinylových podlah jako např. prostředky fy. Dr.Schutz. NIKDY nepoužívejte JARY a pod. prostředky, které odmašťují, došlo by k nevratnému poškození ochranné vrstvy.