Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

IN TIME

obklad kovové zárubně

Obklad kovové zárubně

Tam, kde není možné vybourat staré ocelové zárubně, nabízíme obklad, který spolu s dveřním křídlem zajistí celistvost kompletu.

Obklad ocelové zárubně je řešením pro zákazníky, kteří již nemohou v kanceláři, bytu nebo v rodinném domku realizovat stavební úpravy nutné k vybourání staré ocelové zárubně. Jediným zásahem tak zůstává odstranění původních závěsů.

\"\"

Naše řešení obkladu ocelové zárubně umožňuje použití dveří ve standardních rozměrech. Výhodou tohoto řešení je, že dveře tak mohou být, v případě potřeby, v budoucnu zavěšeny do jakékoliv jiné zárubně. Obklad však musí být rozměrově vyroben atypicky. Světlý průchod zárubni se zmenší o 3 cm na šířku a o 1,5 cm na výšku.

\"\"

Přesto, že obložená ocelová zárubeň s dveřmi je vzhledově téměř shodná s klasickou obložkovozu zárubní, tak doporučejeme zákazníkům, aby si nechali staré ocelové zárubně odstranit a stavebně upravit stavební otvor na potřebné rozměry. Jde o to, že většinou jsou původní zárubně utopené v podlaze, kolem zárubní jsou různé výklenky a úkosy. Cena za výrobu atypických rozměrů dveří a obkladu, včetně různých úprav a ořezů obložek, je pak mnohdy vyšší než náklady na vybourání starých zárubní. Takto upravené zárubně pak nepůsobí dobrým estetickým dojmem.

Další možností obkladu ocelové zárubně je tzv. \"L\" obklad ocelové zárubně. Jedná se o částečné obložení ocelové zárubně, kde na závěsové straně zůstává viditelná ocelová zárubeň a zdruhé strany dveří je pohledově obložková zárubeň. Tento typ obložení je vhodný například pro vstupní dveře do bytů, kde z bezpečnostního hlediska je ocelová zárubeň nutností a není možné ji kompletně obložit obkladem ocelové zárubně.

\"\"

Orientace otvírání otočných dveří

 

\"Otvíraní