Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
( Po - Pá, 8:30 - 16:30 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Zásilky přepravuje :

  1. Úvod
  2. Interierové dveře
  3. KASARD - obložky klasické

Obložky klasické

Klasické obložkové zárubně jsou používány pro pro všechny varianty provedení falcových dveří.

Ve středisku Kasard vyrábíme klasické obložkové zárubně pro všechny typy falcových dveří. Vybírat můžete zárubně laminované, foliované a především výjimečně krásné a propracované zárubně z přírodní dýhy. Zárubně dveří vám dodáme ve standardním nebo atypickém provedení s různým dekorem. Jsme tu pro vás, abychom vyhověli i těm nejnáročnějším požadavkům. Na vaše přání zrealizujeme dodávku bez montáže, nebo s montáží a dopravou.

Velikost obložkových zárubní

Obložkové zárubně pro falcové dveře se vyrábí ve dvou provedeních:

  • Dýhované obložky mají ostrou hranu a jejich pohledová šířka je standardně 65 mm.
  • Obložky v laminu a fólii mají standardně rádiusovou hranu a jejich pohledová šířka je 60 mm.

Na zakázku vám však můžeme vyrobit obložky s pohledovou šířkou až 120 mm. Svislé a vodorovné části zárubně přitom spojujeme tzv. na pokos pod úhlem 45° nebo zakázkově na tupo. K pevnému stažení zárubní používáme excentry. Pokud si u nás objednáte pouze obložení stavebního otvoru, tak zvaně slepou zárubeň bez dveřního křídla, dodáme vám zárubně bez závěsů, protiplechů a těsnění.

Dýhované obložky a obložky v laminu a fólii

Zásadní je příprava stavebních otvorů

Obložkové zárubně dveří se standardně instalují na stěnu s tloušťkou minimálně 7 cm a maximálně 55 cm. Zakázkově vám můžeme obložit i prostor s šířkou stěny do 120 cm. Bourací práce ovšem nezajišťujeme a je třeba připravit předepsané rozměry stavebních otvorů. Stavební připravenost však řešíme se zákazníkem při zaměřování. Vždy tak budete znát všechny potřebné údaje. Kromě stavebních otvorů by měly být hotové omítky a podlaha. Zárubně nemůžeme osazovat do prostoru s nevyschlými a jinak nedokončenými stavebními procesy.

V případě obkladů stěn do výše například 1,5 m se musí obklad u stavebního otvoru vynechat (dolepí se po montáži zárubní). Kde je obklad po strop, tam se obklad nemusí vynechávat. Také podlahové lišty se montují až po montáži zárubní.

Dodací lhůta a průběh montáže

Zárubně dveří vyrobíme a dodáme standardně do 6 týdnů. Tato lhůta se různí od ročního období, přičemž přes zimní měsíce se termín dodání zkracuje až na 4 týdny. K termínům ale přistupujeme individuálně, zvláště pokud se jedná o malé nebo urgentní zakázky.

V případě požadavku montáže trvá instalace jedné zárubně dveří přibližně 2 hodiny z důvodu zaschnutí montážní pěny. Instalace je čistá a nehrozí poškození podlahy nebo omítky. V průběhu montáže je však nutné dodržet vhodné klimatické podmínky. Prostředí pro montáž a osazení by mělo mít relativní vlhkost do 65 % a teplota by se měla pohybovat mezi +10 a +40 °C. A také mezi místnosti by neměl být rozdíl teplot větší jak 10°C a rozdíl ve vlhkosti max. 10%.

Možnosti otevírání dveří a stavební otvory

Výběr vhodných dveří není až tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled zdá. Občas si nevíme rady s orientací otevírání dveří nebo s přípravou stavebních otvorů. Nesprávné rozhodnutí nás pak stojí zbytečné příplatky za demontáž zárubní nebo atypické provedení dveří. Právě proto jsme se pro vás rozhodli sepsat základní instrukce, jak vybírat dveře. Věnujte pozornost následujícím řádkům a získejte podstatné informace potřebné pro nákup nových dveří.

Orientace otvírání otočných dveří

Mezi nejčastější typ dveří patří dveře otočné. Ty se otevírají na levou nebo pravou stranu, ale právě v tomto označení se často chybuje. Správně tedy stranu dveří určíte tak, že se postavíte před dveřní otvor, jako byste se chystali otevřít dveře k sobě. Budete tedy stát čelem k pantům zárubně a budou-li tyto panty napravo, pak jsou to dveře pravé a budou-li nalevo, pak jsou to dveře levé.

Otvíraní dveří pro falcové a bezfalcové dveře

Stavební otvory pro standardní zárubně

Stavební otvory pro všechny dveře

Novinky z našeho blogu

Jak truhlář dokáže podlaháři zatopit
04.03.2019
Jak truhlář dokáže podlaháři zatopit
Autor: Josef Voborník - videopodlahy.cz číst celé
Hybridní stěrky SCHÖNOX
01.01.2019
Hybridní stěrky SCHÖNOX
Cement a sádra , proč ne ! číst celé
Problémový podklad ? Nevadí !
01.01.2019
Problémový podklad ? Nevadí !
Renotex a stěrka s vlákny APF číst celé

   

Pomáhame druhým

Kde nás najdete

Prodejna Ústí nad Orlicí
Logo
T.G.Masaryka 897 ( Hotel UNO )
Deáková Iveta
( Po - Pá, 8:30 - 16:30 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.